Δημοσιογραφικές & Industry Προβολές*

Στις αίθουσες: ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ, ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ, ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ, ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ, ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
 
Παρασκευή 3/11
ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
09.00 ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΧΡΟΝΟ, Βασίλης Ραΐσης, 88’ (ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ / Φ.Ε.Κ.)  
 
Σάββατο 4/11
ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
09.00 ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ / CLOSENESS, Kantemir Balagov, 118’ (ΔΙΕΘΝΕΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ/ Δ.Δ.)
11.15 Η ΑΜΥΝΑ ΤΟΥ ΔΡΑΚΟΥ / THE DRAGON'S DEFENSE, Natalia Santa, 79’ (Δ.Δ.)
 
ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
09.00 DO IT YOURSELF, Δημήτρης Τσιλιφώνης, 98’ (Φ.Ε.Κ.)
10.45 4 ΜΕΡΕΣ, Μιχάλης Γιαγκουνίδης, 80’ (Φ.Ε.Κ.)
 
Κυριακή 5/11
ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
09.00 ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ ΖΩΗΣ Α.Ε. / LIFE GUIDANCE, Ruth Mader, 101’ (Δ.Δ.)
11.00 Η ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ, Νάνσυ Μπινιαδάκη, 85’ (Δ.Δ.)
 
ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
09.00 Η ΜΠΛΕ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ, Αλέξανδρος Σιπσίδης, 90’ (Φ.Ε.Κ.)
 
ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
10.00 TOO MUCH INFO CLOUDING OVER MY HEAD, Βασίλης Χριστοφιλάκης, 106’ (Φ.Ε.Κ.)
 
Δευτέρα 6/11
ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
09.00 ΦΟΡΤΙΟ / CARGO, Gilles Coulier, 91’ (Δ.Δ.)
 
ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
09.00 ΙΕΡΟΣΥΛΟΙ, Μάρσα Μακρή, 89’ (Φ.Ε.Κ.)
10.45 Ο ΓΙΟΣ ΤΗΣ ΣΟΦΙΑΣ, Ελίνα Ψύκου, 111’ (Δ.Δ.)
 
ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
09.30 ΤΟ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ / THE SQUARE, Ruben Östlund, 145’ (ΡΕΤΡΟΣΠΕΚΤΙΒΑ ΡΟΥΜΠΕΝ ΕΣΤΛΟΥΝΤ)
 
Τρίτη 7/11
ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
09.00 ΟΥΤΕ ΟΝΟΜΑ, ΟΥΤΕ ΥΠΟΓΡΑΦΗ / NO DATE, NO SIGNATURE, Vahid Jalilvand, 104’ (Δ.Δ.)
11.00 ΚΟΡΑΚΙΑ / RAVENS, Jens Assur, 107’ (Δ.Δ.)
 
ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
09.00 ΡΟΖΜΑΡΙ, Άδωνις Φλωρίδης, (Φ.Ε.Κ.)
 
 
 
Τετάρτη 8/11
ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
09.00 ΚΤΗΝΟΣ / BEAST, Michael Pearce, 107’ (Δ.Δ.)
11.00 THE OX, Γιώργος Νικόπουλος, 67’ (Δ.Δ.)
 
ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
Προβολή ανοιχτή σε όλους τους Διαπιστευμένους Καλεσμένους
11.00 ΕΠΑΦΗ, Τώνης Λυκουρέσης, 95’ (Φ.Ε.Κ.)
 
ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
09.00 ΜΥΣΤΙΚΟ ΣΥΣΤΑΤΙΚΟ / SECRET INGREDIENT, Gjorce Stavreski, 104’ (ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΒΑΛΚΑΝΙΑ)
11.00 ΑΓΚΑΘΙ, Γαβριήλ Τζάφκας, 82’ (Φ.Ε.Κ.)
 
Πέμπτη 9/11
ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
09.00 LUCKY, John Caroll Lynch, 88’ (Δ.Δ.)
11.00 ΕΞΟΧΙΚΕΣ ΚΑΤΟΙΚΙΕΣ/ THE GARDEN by Sonja Maria Kroner, 97’ (Δ.Δ.)
 
ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
09.00 Η ΤΕΧΝΗ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ, Νίκος Κορνήλιος, 120’ (Φ.Ε.Κ.)
11.15 PEOPLE, Παύλος Ιορδανόπουλος, 68’ (Φ.Ε.Κ.)
 
ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
10.00 USSAK, Κυριάκος Κατζουράκης, 118’ (Φ.Ε.Κ.)
 
ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
09.30 ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟΣ / DOWNSIZING, Alexander Payne, 135’ (ΕΙΔΙΚΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ)
 
Παρασκευή 10/11
ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
09.30  ΕΚΕΙΝΕΣ ΟΙ ΜΑΚΡΥΜΑΛΛΟΥΣΕΣ ΝΥΧΤΕΣ / THOSE LONG HAIRED NIGHTS, Gerardo Calagui, 71’ (Δ.Δ.)
11.00 WINTER BROTHERS, Hlynur Palmason, 94’ (Δ.Δ.)
 
ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
09.00 ΠΟΛΥΞΕΝΗ, Δώρα Μασκλαβάνου, 101’ (Φ.Ε.Κ.)
11.00 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, Χρίστος Γεωργίου, 87’ (Φ.Ε.Κ.)
 
ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
10.30 ΤΟ ΠΑΡΤΙ / THE PARTY, Σάλι Πότερ, 71’ (ΤΑΙΝΙΑ ΛΗΞΗΣ)
 
Σάββατο 11/11
ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
Προβολή ανοιχτή σε όλους τους Διαπιστευμένους Καλεσμένους
11.00 ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΑΠΟ ΔΩ, Σταύρος Τσιώλης, 85’ (Φ.Ε.Κ.)

* Η είσοδος γίνεται με την επίδειξη της press/industry κάρτας διαπίστευσης.
 

Supported by

Member of

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

  • Θεσσαλονίκη

  • Αθήνα

Γραφεία

Πλατεία Αριστοτέλους 10, 546 23 Θεσσαλονίκη

Στοιχεία Επικοινωνίας

Τηλ.: 2310 378 400
Fax: 2310 285 759
E-mail: info@filmfestival.gr

Γραφεία

Διονυσίου Αρεοπαγίτου 7, 117 42 Αθήνα

Στοιχεία Επικοινωνίας

Τηλ.: 210 870 6000
Fax: 210 644 8143
E-mail: info@filmfestival.gr

  • Επικαιρότητα

  • Σας ενδιαφέρει...

Loading
Loading

oxen-waisted